IT NETWORKS SERVICES SRL
IT NETWORKS SERVICES SRL (CUI 3968002) este înmatriculată din 1993 cu număr ORC J1993012870408 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (cod CAEN 6310). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.353 RON și o pierdere netă de 14.737 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 32,1% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 3968002
- Nr. ORC
- J1993012870408
- EUID
- ROONRC.J1993012870408
- Înmatriculată
- 33 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6310 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30.353 | -14.737 | 1.139 | 5.208 | 7.007 | 14.106 | — |
| 2024 | 44.675 | 12.594 | 297 | 9.471 | 15.830 | 28.844 | — |
| 2023 | 47.074 | 15.063 | 3.172 | 3.426 | 8.984 | 16.249 | 0 |
| 2022 | 3.698 | -2.544 | 243 | 0 | 552 | 1.187 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 1.561 | 3.055 | 805 | 2.299 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 1.561 | 3.055 | 805 | 2.299 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 1.561 | 3.055 | 805 | 2.299 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 1.561 | 3.055 | 805 | 2.299 | 0 |
| 2017 | 2.450 | 2.376 | 1.560 | 3.055 | 804 | 2.299 | — |
| 2016 | 0 | 0 | 3.867 | 3.055 | 735 | -77 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre IT NETWORKS SERVICES SRL
Reprezentantul firmei este: PANAIT VLADIMIR-GEORGE (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .