Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

JUST DRIVE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

JUST DRIVE S.R.L. (CUI 39783471) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018012078407 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4711). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 794.815 RON, o pierdere netă de 79.012 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 12,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
39783471
Nr. ORC
J2018012078407
EUID
ROONRC.J2018012078407
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Metalurgiei 29C, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
794.815 RON
2025▲ 12,6%
Rezultat net
-79.012 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (17)
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (17)
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Surse: MFinanțe (2018, 2021–2022, 2024–2025) și ANAF (2019–2020, 2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 794.815 -79.012 177.136 — 107.992 -69.144 1
2024 706.091 -62.516 110.255 — 120.124 9.869 1
2023 1.041.330 17.517 38.383 0 110.768 72.385 1
2022 474.629 55.931 5.670 3.860 56.678 54.868 1
2021 — 0 10.674 9.785 5.955 5.066 —
2020 0 0 10.674 9.785 5.955 5.066 0
2019 0 0 10.674 9.785 5.955 5.066 0
2018 37.553 4.866 10.675 9.785 5.869 5.066 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
164,03% (2024: 91,78%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,61 (2024: 1,09)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-64,03% (2024: 8,22%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-73,16% (2024: -52,04%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: -633,46%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-9,94% (2024: -8,85%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre JUST DRIVE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: COŞOI CĂTĂLIN - IONUŢ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025