Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NHI TRANSILVANIA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

NHI TRANSILVANIA S.R.L. (CUI 39817779) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2022004991407 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (cod CAEN 4664). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 204.317 RON, un profit net de 154.432 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 3,4% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
39817779
Nr. ORC
J2022004991407
EUID
ROONRC.J2022004991407
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. 21 Decembrie 1989 57, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
204.317 RON
2023▼ 3,4%
Rezultat net
154.432 RON
2023▼ 22,6%
Angajați
1
2023– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4664 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (21) · 6 diviziuni
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 10 · Industria alimentară (1)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (12)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
  • 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2023. Surse: MFinanțe (2018–2020, 2023) și ANAF (2021–2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2023 204.317 154.432 66.910 — 221.582 154.672 1
2022 211.576 199.596 701 0 200.537 199.836 1
2021 105.246 93.785 1.378 351 95.052 94.025 0
2020 90.154 69.259 708 3.129 67.078 69.499 —
2019 100.532 83.113 1.009 3.109 81.352 83.452 —
2018 44.518 42.339 1.131 97 43.573 42.539 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
30,2% (2022: 0,35%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
3,31
Total active / Datorii
Autonomie financiară
69,8% (2022: 99,65%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
69,7% (2022: 99,53%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,84% (2022: 99,88%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
75,58% (2022: 94,34%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NHI TRANSILVANIA S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: DOMIDE CARLA-ELENA (administrator), MOCANU ALEXANDRA ALINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
11.09.2026 Cod CAEN principal 6832 4664 ANAF
11.09.2026 Număr de înmatriculare J40/4991/2022 J2022004991407 ANAF