Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SOLARIS ENERGY SOLUTIONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

SOLARIS ENERGY SOLUTIONS S.R.L. (CUI 39843301) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018004293238 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (cod CAEN 4222). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 701.823 RON, un profit net de 410.112 RON și un număr mediu de 19 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 86,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
39843301
Nr. ORC
J2018004293238
EUID
ROONRC.J2018004293238
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Pupitrului 4, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
701.823 RON
2025▲ 86,5%
Rezultat net
410.112 RON
2025▲ 1.339,9%
Angajați
19
2025▲ 850,0%

Activitate

CAEN principal
4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Secțiunea F · Diviziunea 42 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4222 — Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (2) · 2 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 701.823 410.112 265.724 51.859 541.035 327.170 19
2024 376.380 28.481 195.337 70.717 40.336 -84.284 2
2023 737.681 -112.965 162.555 — 49.790 -112.765 7
2022 — 0 0 — 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
44,82% (2024: 175,9%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,23 (2024: 0,57)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
55,18% (2024: -75,9%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
69,17% (2024: 25,65%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
125,35%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
58,44% (2024: 7,57%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SOLARIS ENERGY SOLUTIONS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MICU ALEXANDRU CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
15.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 07.09.2018 Transfer (sosire) din 24.04.2026 ANAF
15.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
15.08.2026 Data stării juridice 07.09.2018 24.04.2026 ANAF
15.08.2026 Organ fiscal Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice ANAF
15.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4222 ANAF
15.08.2026 Număr de înmatriculare J23/4293/2018 J2018004293238 ANAF