Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SMEREKA RO S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

SMEREKA RO S.R.L. (CUI 39859472) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018002405220 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Comerț cu ridicata specializat al altor produse (cod CAEN 4689). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.190 RON și o pierdere netă de 13.406 RON. Cifra de afaceri e de 7,3 ori mai mare decât în 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
39859472
Nr. ORC
J2018002405220
EUID
ROONRC.J2018002405220
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Rozelor 5, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
5.190 RON
2022▲ 625,9%
Rezultat net
-13.406 RON
2022
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2022, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4689 — Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (4)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7410 Activități de design specializat
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9603 Activități de pompe funebre și similare
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -4.695 1.398 — 3.623 2.225 —
2024 — -4.451 1.398 — 8.318 6.920 —
2023 — -4.689 1.370 — 12.741 11.371 —
2022 5.190 -13.406 1.139 — 17.200 16.061 —
2021 715 -18.237 17.715 — 47.181 29.466 —
2020 62.753 33.148 18.407 — 66.111 47.704 —
2019 23.278 -7.147 29.840 — 44.396 14.556 —
2018 39.492 21.503 41.920 91 63.532 21.703 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
6,62% (2021: 37,55%)
Datorii / Total active (total active: 17.200 RON)
Solvabilitate generală
15,1 (2021: 2,66)
Total active / Datorii (total active: 17.200 RON)
Autonomie financiară
93,38% (2021: 62,45%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 17.200 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-77,94% (2021: -38,65%)
Profit net / Total active (total active: 17.200 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-83,47% (2021: -61,89%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-258,3%
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2021-2022

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SMEREKA RO S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BUCUN IGOR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022
Data Câmp Înainte După Sursă
20.10.2026 Cod CAEN principal 4778 4689 ANAF
16.08.2026 Cod CAEN principal 4791 4778 ANAF