Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DAVINCI FACTORY S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

DAVINCI FACTORY S.R.L. (CUI 39940487) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J13/2676/2018 și are sediul în județul Constanța. Activitatea principală: Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi (cod CAEN 8240). În 2019, firma a raportat o cifră de afaceri de 175.943 RON, un profit net de 49.410 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 122,4% față de 2018.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
39940487
Nr. ORC
J13/2676/2018
EUID
ROONRC.J13/2676/2018
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Baba Novac 5, Mun. Constanţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2019).

Cifra de afaceri
175.943 RON
2019▲ 122,4%
Rezultat net
49.410 RON
2019▲ 300,7%
Angajați
1
2019▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Secțiunea O · Diviziunea 82 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2019 divergent
5610 Restaurante

În bilanțul pe 2019, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (8240 — Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 23.199 — 44.840 21.641 —
2024 — 0 27.375 — 49.016 21.641 —
2023 — -1.156 27.375 — 49.016 21.641 —
2022 — -4.492 36.396 — 59.193 22.797 —
2021 — -21.161 41.420 — 68.709 27.289 —
2020 — -1.200 89.116 — 137.566 48.450 —
2019 175.943 49.410 108.931 — 158.581 49.650 1
2018 79.119 12.330 59.431 — 71.961 12.530 2

Indicatori financiari

bilanț 2019 (vs 2018)
Grad de îndatorare
68,69% (2018: 82,59%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,46 (2018: 1,21)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
31,31% (2018: 17,41%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
31,16% (2018: 17,13%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,52% (2018: 98,4%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
28,08% (2018: 15,58%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2019). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DAVINCI FACTORY S.R.L.

Reprezentantul firmei este: PLEȘOIANU DANIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2019
Data Câmp Înainte După Sursă
07.10.2026 Cod CAEN principal 5610 8240 ANAF