Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FAVORIT GENIUS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

FAVORIT GENIUS S.R.L. (CUI 39985969) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018014616407 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.480 RON, o pierdere netă de 11 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 83,9% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
39985969
Nr. ORC
J2018014616407
EUID
ROONRC.J2018014616407
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Edgar Quinet 9, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
12.480 RON
2024▼ 83,9% față de 2022
Rezultat net
-11 RON
2024
Angajați
1
2024

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (14) · 7 diviziuni
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (3)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 1.742 — 39.939 38.197 —
2024 12.480 -11 1.742 — 39.939 38.197 1
2023 — 0 0 — 38.208 38.208 —
2022 77.664 27.167 0 — 38.208 38.208 —
2021 77.256 10.841 4.963 — 16.004 11.041 —
2020 — 0 0 — 200 200 —
2019 — 0 0 — 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2022)
Grad de îndatorare
4,36% (2022: 0%)
Datorii / Total active (total active: 39.939 RON)
Solvabilitate generală
22,93
Total active / Datorii (total active: 39.939 RON)
Autonomie financiară
95,64% (2022: 100%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 39.939 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-0,03% (2022: 71,1%)
Profit net / Total active (total active: 39.939 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-0,03% (2022: 71,1%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-0,09% (2022: 34,98%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FAVORIT GENIUS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: STANCU VICTOR MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024