Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FAVORIT SALE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

FAVORIT SALE S.R.L. (CUI 40072642) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018015625408 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Alte forme de învățământ (cod CAEN 8559). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 112.014 RON, o pierdere netă de 33.148 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 104,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40072642
Nr. ORC
J2018015625408
EUID
ROONRC.J2018015625408
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Drm. Lunca Jariştei 26-32, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
112.014 RON
2025▲ 104,0%
Rezultat net
-33.148 RON
2025
Angajați
1
2025

Activitate

CAEN principal
8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Secțiunea Q · Diviziunea 85 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (12) · 6 diviziuni
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 13 · Fabricarea produselor textile (1)
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7414 Alte activități de design specializat
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Surse: MFinanțe (2018–2022, 2024–2025) și ANAF (2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 112.014 -33.148 61.818 12.617 88.918 28.787 1
2024 54.905 -768 43.296 3.696 101.502 61.934 —
2023 97.255 5.102 33.073 4.582 91.193 62.702 0
2022 23.260 -68.239 39.983 — 102.563 62.580 3
2021 23.260 -68.239 39.983 — 102.563 62.580 —
2020 290.140 2.578 11.043 — 141.862 130.819 —
2019 210.834 67.051 5.573 0 133.814 128.241 1
2018 142.091 60.990 4.472 0 65.662 61.190 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
60,88% (2024: 41,16%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,64 (2024: 2,43)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
28,35% (2024: 58,87%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-32,65% (2024: -0,73%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-115,15% (2024: -1,24%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-29,59% (2024: -1,4%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FAVORIT SALE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IOSIF LAURENŢIU IONUŢ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025