Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EUGEN & MATIAS CONSTRUCT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

EUGEN & MATIAS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40085871) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2/1763/2018 și are sediul în Pâncota, județul Arad. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.000 RON și un profit net de 6.591 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 49,5% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40085871
Nr. ORC
J2/1763/2018
EUID
ROONRC.J2/1763/2018
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Cimitirului 14, Orş. Pâncota Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
8.000 RON
2023▲ 49,5%
Rezultat net
6.591 RON
2023▲ 1.751,4%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2023
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (7) · CAEN Rev.2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (7)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -200 3.098 — 11.102 8.004 —
2024 — 0 0 — — 0 —
2023 8.000 6.591 3.098 — 11.302 8.204 —
2022 5.350 356 1.689 — 3.302 1.613 1
2021 5.000 1.057 4.110 — 5.367 1.257 1
2020 — 0 0 — 200 200 —
2019 — 0 0 — 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
27,41% (2022: 51,15%)
Datorii / Total active (total active: 11.302 RON)
Solvabilitate generală
3,65 (2022: 1,96)
Total active / Datorii (total active: 11.302 RON)
Autonomie financiară
72,59% (2022: 48,85%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.302 RON)
Rentabilitate active (ROA)
58,32% (2022: 10,78%)
Profit net / Total active (total active: 11.302 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
80,34% (2022: 22,07%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
82,39% (2022: 6,65%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EUGEN & MATIAS CONSTRUCT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CRISTEA EUGEN-FELICIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023