Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IT SOLUTIONS ATA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

IT SOLUTIONS ATA S.R.L. (CUI 40106494) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2/1803/2018 și are sediul în județul Arad. Activitatea principală: Alte activități de servicii privind tehnologia informației (cod CAEN 6290). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.600 RON și un profit net de 3.173 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 30,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40106494
Nr. ORC
J2/1803/2018
EUID
ROONRC.J2/1803/2018
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Moţilor 10, Mun. Arad Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
5.600 RON
2025▼ 30,0%
Rezultat net
3.173 RON
2025▼ 40,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6290 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (4)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 5.600 3.173 1.201 0 35.329 34.128 —
2024 8.000 5.314 57 0 31.012 30.955 —
2023 8.400 5.915 901 0 26.542 25.641 —
2022 7.550 5.847 227 0 19.953 19.726 —
2021 7.650 5.915 488 0 14.367 13.879 —
2020 8.900 7.175 339 48 8.255 7.964 —
2019 2.400 539 72 48 813 789 —
2018 — 0 50 48 252 250 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
3,4% (2024: 0,18%)
Datorii / Total active (total active: 35.329 RON)
Solvabilitate generală
29,42
Total active / Datorii (total active: 35.329 RON)
Autonomie financiară
96,6% (2024: 99,82%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 35.329 RON)
Rentabilitate active (ROA)
8,98% (2024: 17,14%)
Profit net / Total active (total active: 35.329 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,3% (2024: 17,17%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
56,66% (2024: 66,43%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IT SOLUTIONS ATA S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ATANASIU ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
30.10.2026 Cod CAEN principal 6209 6290 ANAF