Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

AXA RIDESHARE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

AXA RIDESHARE S.R.L. (CUI 40173582) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J5/2814/2018 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Alte transporturi terestre de călători (cod CAEN 4939). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 162.640 RON, un profit net de 12.187 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 24,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40173582
Nr. ORC
J5/2814/2018
EUID
ROONRC.J5/2814/2018
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Tudor Vladimirescu 52, Mun. Oradea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
162.640 RON
2025▲ 24,7%
Rezultat net
12.187 RON
2025▼ 17,4%
Angajați
2
2025▲ 100,0%

Activitate

CAEN principal
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (1)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 36 · Captarea, tratarea și distribuția apei (1)
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (5)
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (9)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 162.640 12.187 38.931 683 59.841 21.593 2
2024 130.474 14.752 20.902 683 29.625 9.406 1
2023 125.574 11.753 17.947 683 11.918 -5.346 1
2022 3.463 -16.261 19.479 683 1.697 -17.099 1
2021 1.286 -1.038 2.517 795 884 -838 1
2020 — 0 683 683 200 200 —
2019 — 0 683 683 200 200 —
2018 — 0 683 683 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
64,32% (2024: 68,97%)
Datorii / Total active (total active: 60.524 RON)
Solvabilitate generală
1,55 (2024: 1,45)
Total active / Datorii (total active: 60.524 RON)
Autonomie financiară
35,68% (2024: 31,03%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 60.524 RON)
Rentabilitate active (ROA)
20,14% (2024: 48,67%)
Profit net / Total active (total active: 60.524 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
56,44% (2024: 156,84%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
7,49% (2024: 11,31%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre AXA RIDESHARE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ALEXA CĂTĂLIN-IOAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025