Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

XNS PLUS SECURITY S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 17.10.2026 (ANAF)

XNS PLUS SECURITY S.R.L. (CUI 40198501) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J40/16823/2018 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Alte activități de protecție (cod CAEN 8009). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 125.477 RON, un profit net de 5.994 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 19,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40198501
Nr. ORC
J40/16823/2018
EUID
ROONRC.J40/16823/2018
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Mihai Bravu 62A, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
125.477 RON
2025▲ 19,2%
Rezultat net
5.994 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Secțiunea O · Diviziunea 80 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (8009 — Alte activități de protecție n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 61 · Telecomunicații (1)
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 125.477 5.994 21.251 762 41.503 21.014 1
2024 105.224 -63.451 25.714 — 40.734 15.020 1
2023 293.095 12.011 19.231 — 99.094 79.863 1
2022 198.661 10.646 18.206 — 86.058 67.852 1
2021 248.531 15.272 5.154 — 62.360 57.206 1
2020 294.721 24.478 5.514 — 47.448 41.934 1
2019 205.836 17.256 7.074 — 24.530 17.456 2
2018 — 0 0 — 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
50,28% (2024: 63,13%)
Datorii / Total active (total active: 42.265 RON)
Solvabilitate generală
1,99 (2024: 1,58)
Total active / Datorii (total active: 42.265 RON)
Autonomie financiară
49,72% (2024: 36,87%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 42.265 RON)
Rentabilitate active (ROA)
14,18% (2024: -155,77%)
Profit net / Total active (total active: 42.265 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
28,52% (2024: -422,44%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,78% (2024: -60,3%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre XNS PLUS SECURITY S.R.L.

Reprezentantul firmei este: NĂSTASE IONUŢ LIVIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
17.10.2026 Cod CAEN principal 6110 8009 ANAF