Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONSTRUCT HOLDING & LOGISTICS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

CONSTRUCT HOLDING & LOGISTICS S.R.L. (CUI 40252953) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2023009864402 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.265 RON și un profit net de 8.524 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 92,9% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
40252953
Nr. ORC
J2023009864402
EUID
ROONRC.J2023009864402
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. BARBU VACARESCU 6, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
12.265 RON
2024▼ 92,9%
Rezultat net
8.524 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (26) · 5 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (3)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN Rev.2)
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.2)
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN Rev.2)
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.2)
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Surse: MFinanțe (2018–2020, 2022–2025) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -15.677 463.462 197.922 183.378 -82.162 —
2024 12.265 8.524 108.588 — 42.103 -66.485 —
2023 172.621 -20.417 115.964 — 40.955 -75.009 —
2022 172.549 28.770 122.343 — 67.752 -54.591 1
2021 64.950 -55.482 98.462 1.107 13.995 -83.360 1
2020 14.686 -33.673 36.719 5.534 3.307 -27.878 1
2019 40.876 7.422 15.354 9.961 10.928 5.795 —
2018 804 -1.827 3.682 1.250 805 -1.627 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
257,91% (2023: 283,15%)
Datorii / Total active (total active: 42.103 RON)
Solvabilitate generală
0,39 (2023: 0,35)
Total active / Datorii (total active: 42.103 RON)
Autonomie financiară
-157,91% (2023: -183,15%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 42.103 RON)
Rentabilitate active (ROA)
20,25% (2023: -49,85%)
Profit net / Total active (total active: 42.103 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
69,5% (2023: -11,83%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONSTRUCT HOLDING & LOGISTICS S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: GRIGORE IONUȚ-LIVIU (administrator), ARBĂNAŞ BOGDAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
03.10.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF