Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LUANIS GRUP S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

LUANIS GRUP S.R.L. (CUI 40257594) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018001889045 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 131.352 RON și un profit net de 25.293 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 50,9% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
40257594
Nr. ORC
J2018001889045
EUID
ROONRC.J2018001889045
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ştefan cel Mare 24D, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
131.352 RON
2024▼ 50,9%
Rezultat net
25.293 RON
2024▼ 81,0%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (9)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (9)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -72.908 106.305 14.420 451.323 359.438 —
2024 131.352 25.293 155.042 49.027 596.835 490.820 —
2023 267.285 132.812 210.162 83.635 718.996 592.469 —
2022 377.939 313.409 127.586 121.506 753.973 747.893 —
2021 482.972 455.672 6.546 3.264 1.170.348 1.167.066 —
2020 262.830 242.857 30.800 3.264 981.787 954.251 —
2019 755.104 718.174 31.225 3.264 739.355 711.394 —
2018 232.670 230.962 4.999 3.264 232.897 231.162 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
24,01% (2023: 26,18%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,17 (2023: 3,82)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
75,99% (2023: 73,82%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
3,92% (2023: 16,55%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
5,15% (2023: 22,42%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
19,26% (2023: 49,69%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LUANIS GRUP S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IDRIŢĂ VASILICĂ-COSTEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024