Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

INTER LUX RD S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

INTER LUX RD S.R.L. (CUI 40298390) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J2018003417224 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.892 RON, un profit net de 13.681 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 14,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40298390
Nr. ORC
J2018003417224
EUID
ROONRC.J2018003417224
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Prof. Emil Honoriu 23, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
30.892 RON
2025▼ 14,2%
Rezultat net
13.681 RON
2025▲ 20,9%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (25) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 10 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (5)
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Diviziunea 79 · Activități ale agențiilor turistice și a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare și asistență turistică (3)
  • 7911 Activități ale agențiilor turistice
  • 7912 Activități ale tur-operatorilor
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 30.892 13.681 603 — 24.338 23.735 1
2024 36.001 11.319 630 — 10.184 9.554 1
2023 64.187 -224 2.877 — 1.112 -1.765 1
2022 51.155 -3.744 12.852 10.000 1.311 -1.541 2
2021 20 -11.509 21.390 20.000 3.593 2.203 2
2020 137.806 41.697 14.402 20.000 96.314 101.912 4
2019 138.492 60.015 18.431 20.000 58.646 60.215 4

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
2,48% (2024: 6,19%)
Datorii / Total active (total active: 24.338 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 24.338 RON)
Autonomie financiară
97,52% (2024: 93,81%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 24.338 RON)
Rentabilitate active (ROA)
56,21% (2024: 111,14%)
Profit net / Total active (total active: 24.338 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
57,64% (2024: 118,47%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
44,29% (2024: 31,44%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre INTER LUX RD S.R.L.

Reprezentantul firmei este: GUZU IOANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025