Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RECBALL S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

RECBALL S.R.L. (CUI 40398895) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J22/98/2019 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (cod CAEN 4740). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 120.284 RON, un profit net de 16.506 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 46,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40398895
Nr. ORC
J22/98/2019
EUID
ROONRC.J22/98/2019
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Păcurari 146B, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
120.284 RON
2025▼ 46,2%
Rezultat net
16.506 RON
2025▲ 26,2%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4740 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (19) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (4)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 120.284 16.506 25.349 — 74.682 49.333 1
2024 223.422 13.075 4.119 — 66.723 62.604 1
2023 259.584 -13.041 2.773 — 63.172 60.399 1
2022 282.566 30.474 4.983 — 98.314 93.331 1
2021 290.902 53.058 21.568 — 84.425 62.857 1
2020 291.040 43.588 15.467 0 71.567 56.100 0
2019 297.776 71.511 18.094 52 90.553 72.511 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
33,94% (2024: 6,17%)
Datorii / Total active (total active: 74.682 RON)
Solvabilitate generală
2,95 (2024: 16,2)
Total active / Datorii (total active: 74.682 RON)
Autonomie financiară
66,06% (2024: 93,83%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 74.682 RON)
Rentabilitate active (ROA)
22,1% (2024: 19,6%)
Profit net / Total active (total active: 74.682 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
33,46% (2024: 20,89%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
13,72% (2024: 5,85%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RECBALL S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CORLADE-ANDREI ANDREI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
02.11.2026 Cod CAEN principal 4791 4740 ANAF