Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TANIMAR PRODUCTION S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

TANIMAR PRODUCTION S.R.L. (CUI 40555612) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J29/668/2019 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie (cod CAEN 1092). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 22.275 RON și un profit net de 5.669 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 86,5% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40555612
Nr. ORC
J29/668/2019
EUID
ROONRC.J29/668/2019
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Gheorghe Grigore Cantacuzino 275, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
22.275 RON
2020▼ 86,5%
Rezultat net
5.669 RON
2020▼ 89,4%
Angajați
—
2020

Activitate

CAEN principal
1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
Secțiunea C · Diviziunea 10 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2020 divergent
4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

În bilanțul pe 2020, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1092 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -5.658 4.024 — 44.668 40.644 —
2024 — 0 4.024 — 60.005 46.302 —
2023 — -41 4.024 — 72.505 58.802 —
2022 — 0 3.425 — 62.619 59.194 —
2021 — -348 3.425 — 62.619 59.194 —
2020 22.275 5.669 3.000 — 62.542 59.542 —
2019 165.135 53.673 54.363 — 108.236 53.873 —

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
4,8% (2019: 50,23%)
Datorii / Total active (total active: 62.542 RON)
Solvabilitate generală
20,85 (2019: 1,99)
Total active / Datorii (total active: 62.542 RON)
Autonomie financiară
95,2% (2019: 49,77%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 62.542 RON)
Rentabilitate active (ROA)
9,06% (2019: 49,59%)
Profit net / Total active (total active: 62.542 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,52% (2019: 99,63%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
25,45% (2019: 32,5%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TANIMAR PRODUCTION S.R.L.

Reprezentantul firmei este: STAN MARIUS FLORIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020