Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MADVAL SPEED S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

MADVAL SPEED S.R.L. (CUI 40560384) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019000293178 și are sediul în județul Galați. Activitatea principală: Transporturi rutiere de mărfuri (cod CAEN 4941). În 2021, firma a raportat o cifră de afaceri de 208.610 RON și un profit net de 188.752 RON. Cifra de afaceri e de 6,3 ori mai mare decât în 2020.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
40560384
Nr. ORC
J2019000293178
EUID
ROONRC.J2019000293178
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nufărului 2, Mun. Galaţi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2021).

Cifra de afaceri
208.610 RON
2021▲ 532,0%
Rezultat net
188.752 RON
2021▲ 512,2%
Angajați
—
2021

Activitate

CAEN principal
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2021
4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (4) · 3 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4932 Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 7.260 — 214.557 207.297 —
2024 — -4.707 7.260 — 214.557 207.297 —
2023 — -5.492 -4.850 — 207.154 212.004 —
2022 — -2.287 -5.436 — 212.059 217.495 —
2021 208.610 188.752 29.677 — 249.459 219.782 —
2020 33.006 30.830 13.427 — 44.457 31.030 —

Indicatori financiari

bilanț 2021 (vs 2020)
Grad de îndatorare
11,9% (2020: 30,2%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
8,41 (2020: 3,31)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
88,1% (2020: 69,8%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
75,66% (2020: 69,35%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
85,88% (2020: 99,36%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
90,48% (2020: 93,41%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2021). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MADVAL SPEED S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: SPIŢĂ MĂDĂLINA VALENTINA (administrator), SPIȚĂ IONEL-CRISTIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2021