ACTIV FOOD SOLUTION S.R.L.
ACTIV FOOD SOLUTION S.R.L. (CUI 40575474) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019001244108 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (cod CAEN 4639). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 147.000 RON și o pierdere netă de 172.300 RON. Cifra de afaceri e de 42,3 ori mai mare decât în 2023.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.
- CUI
- 40575474
- Nr. ORC
- J2019001244108
- EUID
- ROONRC.J2019001244108
- Înmatriculată
- 7 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).
Activitate
În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate (CAEN Rev.2)
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.2)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 4942 Servicii de mutare (CAEN Rev.2)
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
- 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente (CAEN Rev.2)
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2019–2024. Surse: MFinanțe (2019, 2021–2024) și ANAF (2020). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 147.000 | -172.300 | 3.704.830 | 475.717 | 938.926 | -2.290.187 | 0 |
| 2023 | 3.475 | -408.674 | 3.382.616 | 475.717 | 789.012 | -2.117.887 | 0 |
| 2022 | 0 | -638.047 | 6.622.206 | 4.232.202 | 680.301 | -1.709.703 | 0 |
| 2021 | 0 | -855.321 | 5.983.207 | 4.232.202 | 679.349 | -1.071.656 | 0 |
| 2020 | 0 | -174.744 | 4.699.900 | 3.956.388 | 527.177 | -216.335 | 0 |
| 2019 | 0 | -41.791 | 4.036.501 | 3.956.388 | 38.522 | -41.591 | 0 |
Indicatori financiari
bilanț 2024 (vs 2023)- Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
- Pierderi consecutive 2023-2024
- Datorii peste total active
Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre ACTIV FOOD SOLUTION S.R.L.
Reprezentanții firmei sunt: VOICULESCU ADRIAN (administrator), BUICĂ GEORGIANA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Transfer (sosire) din 07.10.2019 | Transfer (sosire) din 04.05.2026 | ANAF |
| 05.08.2026 | Data stării juridice | 07.10.2019 | 04.05.2026 | ANAF |
| 05.08.2026 | Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice | ANAF |
| 05.08.2026 | Cod CAEN principal | 1085 | 4639 | ANAF |
| 05.08.2026 | Număr de înmatriculare | J10/1244/2019 | J2019001244108 | ANAF |