Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

EMIGI.ART S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

EMIGI.ART S.R.L. (CUI 40605710) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J4/384/2019 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Alte activități de tipărire (cod CAEN 1812). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 23.127 RON și un profit net de 19.420 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 63,9% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40605710
Nr. ORC
J4/384/2019
EUID
ROONRC.J4/384/2019
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Tipografilor 5, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
23.127 RON
2022▼ 63,9%
Rezultat net
19.420 RON
2022▼ 68,2%
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Secțiunea C · Diviziunea 18 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022 divergent
7111 Activități de arhitectură

În bilanțul pe 2022, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1812 — Alte activități de tipărire n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7111 Activități de arhitectură
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8211 Activități combinate de secretariat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 0 — 30.509 30.509 —
2024 — -59 0 — 30.509 30.509 —
2023 — -10.064 0 — 30.568 30.568 —
2022 23.127 19.420 5.607 — 46.239 40.632 —
2021 64.098 61.112 415 — 81.627 81.212 —
2020 — 0 0 — 20.090 20.090 —
2019 20.975 19.890 0 — 20.090 20.090 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
12,13% (2021: 0,51%)
Datorii / Total active (total active: 46.239 RON)
Solvabilitate generală
8,25
Total active / Datorii (total active: 46.239 RON)
Autonomie financiară
87,87% (2021: 99,49%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 46.239 RON)
Rentabilitate active (ROA)
42% (2021: 74,87%)
Profit net / Total active (total active: 46.239 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
47,79% (2021: 75,25%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
83,97% (2021: 95,34%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre EMIGI.ART S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: SANDU EMILIA-MARIA (administrator), SANDU EMIL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022