Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VIVAX PHARMACEUTICALS ROUMANIA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

VIVAX PHARMACEUTICALS ROUMANIA S.R.L. (CUI 40712326) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019002669403 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (cod CAEN 4646). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 33.800 RON și o pierdere netă de 33.230 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 93,6% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40712326
Nr. ORC
J2019002669403
EUID
ROONRC.J2019002669403
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. 13 Septembrie 65-69, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
33.800 RON
2023▼ 93,6%
Rezultat net
-33.230 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6) · 2 diviziuni
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -57.816 237.202 8.077 37.834 -191.291 —
2024 — -44.406 185.065 9.862 39.568 -135.635 —
2023 33.800 -33.230 171.035 11.648 68.158 -91.229 —
2022 524.525 -194.256 172.249 13.434 100.816 -57.999 1
2021 2.831.939 636.756 195.924 15.219 715.284 534.579 1
2020 76.728 2.857 149.851 1.976 45.698 -102.177 1
2019 21.855 -105.234 125.199 1.976 18.189 -105.034 2

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
214,31% (2022: 150,76%)
Datorii / Total active (total active: 79.806 RON)
Solvabilitate generală
0,47 (2022: 0,66)
Total active / Datorii (total active: 79.806 RON)
Autonomie financiară
-114,31% (2022: -50,76%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 79.806 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-41,64% (2022: -170,03%)
Profit net / Total active (total active: 79.806 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-98,31% (2022: -37,03%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2022-2023
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VIVAX PHARMACEUTICALS ROUMANIA S.R.L.

Reprezentantul firmei este: STRATULAT ANCA-NICOLETA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
16.08.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF
16.08.2026 TVA la încasare Da Nu ANAF