Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONMET MARIC S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

CONMET MARIC S.R.L. (CUI 40717250) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J38/354/2019 și are sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.500 RON și un profit net de 2.895 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 43,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40717250
Nr. ORC
J38/354/2019
EUID
ROONRC.J38/354/2019
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Valea Gorunelului 20, Mun. Râmnicu Vâlcea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
4.500 RON
2025▼ 43,8%
Rezultat net
2.895 RON
2025▲ 443,2%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 4.500 2.895 25.856 — 9.378 -16.478 —
2024 8.000 533 25.702 — 6.329 -19.373 —
2023 102.500 -32.939 31.359 — 11.454 -19.905 3
2022 40.100 2.139 9.426 — 22.460 13.034 2
2021 47.500 2.445 120 — 11.015 10.895 1
2020 124.500 -6.476 6.440 133 14.757 8.450 3
2019 104.250 14.726 9.515 133 24.308 14.926 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
275,71% (2024: 406,1%)
Datorii / Total active (total active: 9.378 RON)
Solvabilitate generală
0,36 (2024: 0,25)
Total active / Datorii (total active: 9.378 RON)
Autonomie financiară
-175,71% (2024: -306,1%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 9.378 RON)
Rentabilitate active (ROA)
30,87% (2024: 8,42%)
Profit net / Total active (total active: 9.378 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
64,33% (2024: 6,66%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONMET MARIC S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MĂRĂSCU CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
17.09.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF