PCI (PROIECTE CONSTRUCŢII INGINERIE) S.R.L.
PCI (PROIECTE CONSTRUCŢII INGINERIE) S.R.L. (CUI 40774183) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019003280403 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 74.347 RON, un profit net de 5.403 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (+0,6%).
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.
- CUI
- 40774183
- Nr. ORC
- J2019003280403
- EUID
- ROONRC.J2019003280403
- Înmatriculată
- 7 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 74.347 | 5.403 | 32.734 | 1.881 | 400.283 | 369.430 | 1 |
| 2024 | 73.881 | 6.119 | 29.011 | 2.277 | 430.761 | 404.027 | 1 |
| 2023 | 158.583 | 32.657 | 7.296 | — | 405.204 | 397.908 | 1 |
| 2022 | 176.900 | 15.633 | 21.033 | 1.673 | 384.610 | 365.250 | 1 |
| 2021 | 411.945 | 199.702 | 21.975 | 5.017 | 387.080 | 370.122 | 1 |
| 2020 | 381.560 | 180.061 | 16.063 | 8.362 | 438.521 | 430.820 | 1 |
| 2019 | 376.575 | 324.917 | 120.552 | — | 446.469 | 325.917 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre PCI (PROIECTE CONSTRUCŢII INGINERIE) S.R.L.
Reprezentantul firmei este: NIŢĂ FLORINA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 30.07.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Înregistrată din 12.03.2019 | Transfer (sosire) din 07.05.2026 | ANAF |
| 30.07.2026 | Stare juridică | Înregistrată | Transfer (sosire) | ANAF |
| 30.07.2026 | Data stării juridice | 12.03.2019 | 07.05.2026 | ANAF |
| 30.07.2026 | Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice | Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice | ANAF |