Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

OVI ACCENT CONSTRUCT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

OVI ACCENT CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40990322) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019001842359 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 127.480 RON, un profit net de 20.087 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 27,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
40990322
Nr. ORC
J2019001842359
EUID
ROONRC.J2019001842359
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Bega Canal 24, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
127.480 RON
2025▲ 27,2%
Rezultat net
20.087 RON
2025
Angajați
1
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (21) · 5 diviziuni
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 127.480 20.087 44.582 24.496 16.873 -75.719 1
2024 100.237 -132.392 44.467 13.261 23.878 -95.806 2
2023 203.305 36.567 6.894 12.445 189.451 91.460 2
2022 197.860 54.653 53.811 35.616 187.762 54.893 3
2021 256.519 45.924 17.786 71.579 150.326 70.450 4
2020 211.624 529 11.122 121.772 120.609 34.526 4
2019 107.445 33.797 15.106 122.325 94.243 33.997 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
107,77% (2024: 119,73%)
Datorii / Total active (total active: 41.369 RON)
Solvabilitate generală
0,93 (2024: 0,84)
Total active / Datorii (total active: 41.369 RON)
Autonomie financiară
-183,03% (2024: -257,97%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 41.369 RON)
Rentabilitate active (ROA)
48,56% (2024: -356,48%)
Profit net / Total active (total active: 41.369 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
15,76% (2024: -132,08%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre OVI ACCENT CONSTRUCT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BELCIUG LILIAN OVIDIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.07.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF