ODAIA CU PODOABE S.R.L.
ODAIA CU PODOABE S.R.L. (CUI 41053789) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019000400077 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Activități de creație în domeniul artelor vizuale (cod CAEN 9012). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 41.895 RON și un profit net de 152 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 25,5% față de 2024.
Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.
- CUI
- 41053789
- Nr. ORC
- J2019000400077
- EUID
- ROONRC.J2019000400077
- Înmatriculată
- 7 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (9012 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN Rev.2)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine (CAEN Rev.2)
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 7410 Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 9003 Activități de creație artistică (CAEN Rev.2)
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice (CAEN Rev.2)
- 9525 Repararea ceasurilor și a bijuteriilor (CAEN Rev.2)
- 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. (CAEN Rev.2)
Reprezentanți
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2019–2025. Surse: MFinanțe (2019–2023) și ANAF (2024–2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41.895 | 152 | 297 | 0 | 3.399 | 3.102 | 0 |
| 2024 | 56.265 | 6.217 | 1.809 | 29 | 5.850 | 2.949 | 0 |
| 2023 | 35.158 | 1.326 | 11.783 | 6.528 | 8.184 | -3.267 | 0 |
| 2022 | 34.901 | 3.291 | 13.042 | 11.283 | 8.450 | -4.593 | 0 |
| 2021 | 49.142 | -434 | 19.229 | 16.395 | 11.054 | -7.884 | 0 |
| 2020 | 72.839 | -18.750 | 35.271 | 21.506 | 27.338 | -7.450 | 2 |
| 2019 | 23.579 | 11.100 | 25.921 | 2.539 | 97.919 | 11.300 | 2 |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre ODAIA CU PODOABE S.R.L.
Reprezentantul firmei este: BORTĂ ADELINA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 16.08.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Înregistrată din 02.05.2019 | Transfer (sosire) din 12.06.2026 | ANAF |
| 16.08.2026 | Stare juridică | Înregistrată | Transfer (sosire) | ANAF |
| 16.08.2026 | Data stării juridice | 02.05.2019 | 12.06.2026 | ANAF |
| 16.08.2026 | Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Dorohoi | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi | ANAF |
| 16.08.2026 | Cod CAEN principal | 9003 | 9012 | ANAF |
| 16.08.2026 | Număr de înmatriculare | J7/400/2019 | J2019000400077 | ANAF |