Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COMAN DRIVE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

COMAN DRIVE S.R.L. (CUI 41113503) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019006381408 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 38.261 RON și un profit net de 1.444 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 72,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
41113503
Nr. ORC
J2019006381408
EUID
ROONRC.J2019006381408
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Râmnicu Vâlcea 20, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
38.261 RON
2025▼ 72,8%
Rezultat net
1.444 RON
2025▼ 63,1%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (4)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 38.261 1.444 3.939 5.055 550 1.666 —
2024 140.909 3.914 27.103 9.722 17.603 222 —
2023 2.061 -6.118 25.534 17.361 4.480 -3.693 —
2022 960 933 539 — 2.964 2.425 —
2021 689 -1.866 517 — 2.009 1.492 —
2020 1.424 2.639 17 — 3.375 3.358 —
2019 1.885 519 56 — 775 719 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
70,28% (2024: 99,19%)
Datorii / Total active (total active: 5.605 RON)
Solvabilitate generală
1,42 (2024: 1,01)
Total active / Datorii (total active: 5.605 RON)
Autonomie financiară
29,72% (2024: 0,81%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 5.605 RON)
Rentabilitate active (ROA)
25,76% (2024: 14,32%)
Profit net / Total active (total active: 5.605 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
86,67%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,77% (2024: 2,78%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COMAN DRIVE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: SIMION VICTORAŞ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
15.08.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
15.08.2026 Data reactivării — 05.08.2026 ANAF