Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

APTIS VISION S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

APTIS VISION S.R.L. (CUI 41172836) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019001009028 și are sediul în județul Arad. Activitatea principală: Activități de design de interior (cod CAEN 7413). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 44.571 RON, o pierdere netă de 30.172 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 79,1% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
41172836
Nr. ORC
J2019001009028
EUID
ROONRC.J2019001009028
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. G-ral Traian Moşoiu 8, Mun. Arad Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
44.571 RON
2024▼ 79,1%
Rezultat net
-30.172 RON
2024
Angajați
1
2024– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7413 Activități de design de interior
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7413 — Activități de design de interior). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (8) · 3 diviziuni
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire (CAEN Rev.2)
  • 1814 Legătorie și servicii conexe (CAEN Rev.2)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.2)
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
  • 6312 Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
  • 7410 Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -282 589 — 547 -42 —
2024 44.571 -30.172 589 — 22.690 22.101 1
2023 213.509 16.212 8.019 224 60.068 52.273 1
2022 188.469 2.769 17.806 4.517 49.350 36.061 1
2021 340.885 33.045 13.171 10.781 43.053 33.293 2
2020 172.715 24.358 14.382 53.858 38.779 24.598 2
2019 71.044 39.160 53.966 4.526 174.591 240 2

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
2,6% (2023: 13,3%)
Datorii / Total active (total active: 22.690 RON)
Solvabilitate generală
— (2023: 7,52)
Total active / Datorii (total active: 22.690 RON)
Autonomie financiară
97,4% (2023: 86,7%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 22.690 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-132,97% (2023: 26,89%)
Profit net / Total active (total active: 22.690 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-136,52% (2023: 31,01%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-67,69% (2023: 7,59%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre APTIS VISION S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: ALIMAN NICOLETA ROXANA (administrator), PĂTRU AUREL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
31.08.2026 Cod CAEN principal 6201 7413 ANAF