Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CAPLEA EVOLUTION S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

CAPLEA EVOLUTION S.R.L. (CUI 41241898) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019007604407 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 52.254 RON și un profit net de 4.819 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 21,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
41241898
Nr. ORC
J2019007604407
EUID
ROONRC.J2019007604407
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Triunghiului 26, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
52.254 RON
2025▼ 21,9%
Rezultat net
4.819 RON
2025▼ 62,2%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4933 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (16) · 8 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (3)
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9621 Activități de coafură și frizerie

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4932 Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 52.254 4.819 5.822 — 78.009 72.187 —
2024 66.864 12.759 3.143 — 70.511 67.368 —
2023 64.409 18.610 3.391 — 90.001 86.610 —
2022 61.212 21.313 4.609 — 72.409 67.800 —
2021 66.890 29.202 43.638 7.342 82.783 46.487 —
2020 49.068 22.067 41.025 19.929 38.380 17.284 —
2019 3.899 -4.783 37.760 32.516 461 -4.783 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
7,46% (2024: 4,46%)
Datorii / Total active (total active: 78.009 RON)
Solvabilitate generală
13,4 (2024: 22,43)
Total active / Datorii (total active: 78.009 RON)
Autonomie financiară
92,54% (2024: 95,54%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 78.009 RON)
Rentabilitate active (ROA)
6,18% (2024: 18,1%)
Profit net / Total active (total active: 78.009 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
6,68% (2024: 18,94%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
9,22% (2024: 19,08%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CAPLEA EVOLUTION S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CAPLEA FLORIN CRISTINEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025