Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RED CLOTHING S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

RED CLOTHING S.R.L. (CUI 41254480) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019007762402 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Activități de design industrial și vestimentar (cod CAEN 7411). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.400 RON și un profit net de 682 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 129,0% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
41254480
Nr. ORC
J2019007762402
EUID
ROONRC.J2019007762402
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Bârsăneşti 1, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
3.400 RON
2023▲ 129,0% față de 2021
Rezultat net
682 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
7411 Activități de design industrial și vestimentar
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
7410 Activități de design specializat

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7411 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (21) · 5 diviziuni
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
  • 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (6)
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
  • 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
  • 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
  • 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 15 · Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor (2)
  • 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
  • 1520 Fabricarea încălțămintei
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele (CAEN Rev.2)
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN Rev.2)
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
  • 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp (CAEN Rev.2)
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 1420 Fabricarea articolelor din blană (CAEN Rev.2)
  • 1431 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie (CAEN Rev.2)
  • 1439 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN Rev.2)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 7410 Activități de design specializat (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -137 8.430 — 5.037 -3.393 —
2024 — -109 8.304 — 5.049 -3.255 —
2023 3.400 682 7.703 — 4.557 -3.146 —
2022 — -2.478 7.880 — 4.052 -3.828 —
2021 1.485 -1.394 5.325 — 3.976 -1.349 —
2020 4.280 3.219 5.588 — 5.633 45 —
2019 420 -3.374 4.739 — 1.565 -3.174 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2021)
Grad de îndatorare
169,04% (2021: 133,93%)
Datorii / Total active (total active: 4.557 RON)
Solvabilitate generală
0,59 (2021: 0,75)
Total active / Datorii (total active: 4.557 RON)
Autonomie financiară
-69,04% (2021: -33,93%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 4.557 RON)
Rentabilitate active (ROA)
14,97% (2021: -35,06%)
Profit net / Total active (total active: 4.557 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
20,06% (2021: -93,87%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RED CLOTHING S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BALTEŞ GEORGIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
15.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 12.06.2019 Transfer (sosire) din 15.05.2026 ANAF
15.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
15.08.2026 Data stării juridice 12.06.2019 15.05.2026 ANAF
15.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice ANAF
15.08.2026 Cod CAEN principal 7410 7411 ANAF
15.08.2026 Număr de înmatriculare J40/7762/2019 J2019007762402 ANAF