Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PRAGMATECH S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

PRAGMATECH S.R.L. (CUI 41291683) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019002553124 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6210. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.600 RON și un profit net de 25.623 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 74,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
41291683
Nr. ORC
J2019002553124
EUID
ROONRC.J2019002553124
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Carpaţi 34, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
8.600 RON
2025▼ 74,8%
Rezultat net
25.623 RON
2025▼ 6,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (11) · 7 diviziuni
  • 2611 Fabricarea componentelor electronice
  • 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
Diviziunea 26 · Fabricarea calculatoarelor și a produselor electronice și optice (4)
  • 2611 Fabricarea componentelor electronice
  • 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
  • 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
  • 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
Diviziunea 28 · Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. (1)
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 8.600 25.623 47.879 — 49.403 1.270 —
2024 34.124 27.459 70.704 — 46.086 -24.353 —
2023 2.195 -28.635 137.947 41.745 43.147 -51.812 —
2022 3.742 -29.778 120.269 61.613 35.550 -23.177 —
2021 485 -1.384 109.259 96.472 35.561 6.601 1
2020 49.454 3.639 7.766 35.036 43.089 7.985 3
2019 5.130 4.146 9.129 39.675 122.569 4.346 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
96,92% (2024: 153,42%)
Datorii / Total active (total active: 49.403 RON)
Solvabilitate generală
1,03 (2024: 0,65)
Total active / Datorii (total active: 49.403 RON)
Autonomie financiară
2,57% (2024: -52,84%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 49.403 RON)
Rentabilitate active (ROA)
51,87% (2024: 59,58%)
Profit net / Total active (total active: 49.403 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
2.017,56%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
297,94% (2024: 80,47%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PRAGMATECH S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BOTA PAUL ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Cod CAEN principal 6202 6210 ANAF