Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FATADE KONSTRUKT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

FATADE KONSTRUKT S.R.L. (CUI 41345104) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J8/2281/2019 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Lucrări de pardosire și placare a pereților (cod CAEN 4333). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 457.820 RON, un profit net de 261.974 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 48,1% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
41345104
Nr. ORC
J8/2281/2019
EUID
ROONRC.J8/2281/2019
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Socului 1, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
457.820 RON
2024▼ 48,1%
Rezultat net
261.974 RON
2024▼ 40,5%
Angajați
2
2024▼ 75,0%

Activitate

CAEN principal
4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (10) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (8)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -82 28.553 — 29.100 547 —
2024 457.820 261.974 35.286 — 35.915 629 2
2023 882.125 440.653 506.953 — 507.193 240 8
2022 629.127 278.084 47.295 — 47.535 240 7
2021 634.650 323.273 380.982 — 381.222 240 7
2020 657.103 345.799 412.359 — 412.599 240 7
2019 349.086 164.198 191.839 — 192.079 240 8

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
98,25% (2023: 99,95%)
Datorii / Total active (total active: 35.915 RON)
Solvabilitate generală
1,02 (2023: 1)
Total active / Datorii (total active: 35.915 RON)
Autonomie financiară
1,75% (2023: 0,05%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 35.915 RON)
Rentabilitate active (ROA)
729,43% (2023: 86,88%)
Profit net / Total active (total active: 35.915 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
57,22% (2023: 49,95%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FATADE KONSTRUKT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: PRESCURĂ CĂTĂLIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
04.08.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF
04.08.2026 TVA la încasare Da Nu ANAF