Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MORAVASI SERV S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

MORAVASI SERV S.R.L. (CUI 41378519) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019002436225 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 37.760 RON, un profit net de 2.590 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 84,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
41378519
Nr. ORC
J2019002436225
EUID
ROONRC.J2019002436225
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nicolina 30, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
37.760 RON
2025▼ 84,7%
Rezultat net
2.590 RON
2025▲ 195,7%
Angajați
4
2025▼ 50,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (21) · 5 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (16)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Surse: MFinanțe (2019–2020, 2022–2023, 2025) și ANAF (2021, 2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 37.760 2.590 22.400 — 46.757 24.357 4
2024 247.530 876 49.368 0 181.135 131.767 8
2023 287.502 -20.333 68.744 — 199.635 130.891 8
2022 288.750 121.003 31.959 — 191.383 159.424 3
2021 161.500 7.262 18.507 0 56.928 38.421 5
2020 115.050 28.032 19.107 — 50.266 31.159 4
2019 36.300 2.927 33.095 — 36.222 3.127 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
47,91% (2024: 27,25%)
Datorii / Total active (total active: 46.757 RON)
Solvabilitate generală
2,09 (2024: 3,67)
Total active / Datorii (total active: 46.757 RON)
Autonomie financiară
52,09% (2024: 72,75%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 46.757 RON)
Rentabilitate active (ROA)
5,54% (2024: 0,48%)
Profit net / Total active (total active: 46.757 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
10,63% (2024: 0,66%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
6,86% (2024: 0,35%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MORAVASI SERV S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MORARIU LILIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
09.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF