Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ROSSA RESIDENCE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 05.11.2026 (ANAF)

ROSSA RESIDENCE S.R.L. (CUI 41426888) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J2019003212239 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 19.560 RON, o pierdere netă de 879.052 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 77,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
41426888
Nr. ORC
J2019003212239
EUID
ROONRC.J2019003212239
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Măcelari 22, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
19.560 RON
2025▼ 77,7%
Rezultat net
-879.052 RON
2025
Angajați
2
2025▲ 100,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (49) · 9 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (18)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (5)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (3)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (5)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (6)
  • 9621 Activități de coafură și frizerie
  • 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
  • 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
  • 9630 Activități de pompe funebre și similare
  • 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
  • 9691 Activități de servicii personale la domiciliu

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 19.560 -879.052 44.720.291 59.978.498 9.870.858 159.615 2
2024 87.774 -824.901 21.172.409 35.775.637 2.397.442 1.038.667 1
2023 24.093.767 6.657.691 9.724.936 10.155.545 1.432.959 1.863.568 1
2022 14.832.434 4.027.452 17.266.163 1.904.397 17.225.334 1.863.568 1
2021 — -5.152.926 20.941.332 4.432.359 10.560.044 -5.347.883 1
2020 — -194.418 4.062.515 3.841.279 26.279 -194.957 1
2019 — -739 1.020 479 2 -539 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
64,02% (2024: 55,46%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,56 (2024: 1,8)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
0,23% (2024: 2,72%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-1,26% (2024: -2,16%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-550,73% (2024: -79,42%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-4.494,13% (2024: -939,8%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Pierderi consecutive 2024-2025

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ROSSA RESIDENCE S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: CREȚOI ALEXANDRU- FLORIN (administrator), CREȚOI IONEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
08.10.2026 Organ fiscal Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti ANAF
11.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 22.07.2019 Transfer (sosire) din 14.08.2026 ANAF
11.09.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
11.09.2026 Data stării juridice 22.07.2019 14.08.2026 ANAF