Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BEST SOLUTIONS SMART CHOICE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

BEST SOLUTIONS SMART CHOICE S.R.L. (CUI 41474273) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J40/10138/2019 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Repararea echipamentelor de comunicații (cod CAEN 9512, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2020, firma a raportat o cifră de afaceri de 513.992 RON, un profit net de 78.761 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 74,0% față de 2019.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
41474273
Nr. ORC
J40/10138/2019
EUID
ROONRC.J40/10138/2019
Înmatriculată
7 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Griviţei 216, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2020).

Cifra de afaceri
513.992 RON
2020▲ 74,0%
Rezultat net
78.761 RON
2020▲ 60,9%
Angajați
1
2020– 0,0%

Activitate

CAEN principal
9512 Repararea echipamentelor de comunicații
Secțiunea S · Diviziunea 95 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2020
9512 Repararea echipamentelor de comunicații

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (24) · CAEN Rev.2 · 5 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (9)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
  • 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (4)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 4.472 — 126.100 121.628 —
2024 — 0 4.472 — 126.100 121.628 —
2023 — 0 4.472 — 126.100 121.628 —
2022 — -1.144 4.472 — 126.100 121.628 —
2021 — -5.441 3.537 — 126.309 122.772 —
2020 513.992 78.761 -190 — 128.023 128.213 1
2019 295.456 48.952 195.279 — 244.731 49.452 1

Indicatori financiari

bilanț 2020 (vs 2019)
Grad de îndatorare
-0,15% (2019: 79,79%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
— (2019: 1,25)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
100,15% (2019: 20,21%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
61,52% (2019: 20%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
61,43% (2019: 98,99%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
15,32% (2019: 16,57%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2020). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BEST SOLUTIONS SMART CHOICE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MATEI JEAN - LUCIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2020