Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MVL PERFORMANCE MOTORS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

MVL PERFORMANCE MOTORS S.R.L. (CUI 41936160) este înmatriculată din 2019 cu număr ORC J40/16001/2019 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (cod CAEN 4781). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 540.253 RON și un profit net de 390.270 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 29,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
41936160
Nr. ORC
J40/16001/2019
EUID
ROONRC.J40/16001/2019
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. HRISOVULUI 11, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
540.253 RON
2025▲ 29,3%
Rezultat net
390.270 RON
2025▲ 38,4%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4781 — Comerț cu amănuntul al autovehiculelor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2019–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 540.253 390.270 115.142 77.619 410.704 390.510 0
2024 417.764 282.064 53.762 124.539 122.593 201.802 0
2023 0 -25.322 258.481 171.748 6.471 -80.262 0
2022 0 -41.453 117.767 3.185 59.642 -54.940 0
2021 0 -6.907 106.099 83.829 8.783 -13.487 0
2020 235.596 -3.843 92.822 83.829 2.413 -6.580 0
2019 0 -2.937 8.932 0 6.195 -2.737 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
23,58% (2024: 21,75%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,24 (2024: 4,6)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
79,97% (2024: 81,66%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
79,92% (2024: 114,13%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,94% (2024: 139,77%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
72,24% (2024: 67,52%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MVL PERFORMANCE MOTORS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: VASILESCU MIHAI LUCIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
31.10.2026 Cod CAEN principal 4511 4781 ANAF