Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LOUA CONSULTING S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

LOUA CONSULTING S.R.L. (CUI 42091705) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020000024329 și are sediul în județul Sibiu. Activitatea principală: Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (cod CAEN 6622). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 57.340 RON, un profit net de 5.105 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 6,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42091705
Nr. ORC
J2020000024329
EUID
ROONRC.J2020000024329
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Tălmăcel 6, Mun. Sibiu Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
57.340 RON
2025▲ 6,5%
Rezultat net
5.105 RON
2025▼ 38,6%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Secțiunea L · Diviziunea 66 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
8210 Activități de secretariat și servicii suport

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (7) · 5 diviziuni
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
  • 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
Diviziunea 66 · Activități auxiliare pentru intermedieri financiare, activități de asigurare și fonduri de pensii (2)
  • 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
  • 6629 Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 57.340 5.105 4.373 — 10.229 5.856 1
2024 53.862 8.313 4.085 21 6.871 2.807 1
2023 51.135 -12.188 5.225 148 7.723 2.646 1
2022 102.732 46.335 3.310 5.289 44.180 46.575 1
2021 81.673 22.346 5.258 16 27.390 22.586 2
2020 32.190 8.087 4.849 204 12.578 8.287 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
42,75% (2024: 59,27%)
Datorii / Total active (total active: 10.229 RON)
Solvabilitate generală
2,34 (2024: 1,69)
Total active / Datorii (total active: 10.229 RON)
Autonomie financiară
57,25% (2024: 40,73%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 10.229 RON)
Rentabilitate active (ROA)
49,91% (2024: 120,62%)
Profit net / Total active (total active: 10.229 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
87,18% (2024: 296,15%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
8,9% (2024: 15,43%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LOUA CONSULTING S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IUHAS TEO-WALTER (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
26.07.2026 Cod CAEN principal 8211 6622 ANAF