Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RENTAWAY SERV S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

RENTAWAY SERV S.R.L. (CUI 42189640) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020001252402 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (cod CAEN 5520). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 71.436 RON și un profit net de 3.923 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 18,0% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42189640
Nr. ORC
J2020001252402
EUID
ROONRC.J2020001252402
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Iuliu Maniu 102-104, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
71.436 RON
2024▼ 18,0%
Rezultat net
3.923 RON
2024▼ 44,7%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (5) · 3 diviziuni
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (3)
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness
  • 9319 Alte activități sportive n.c.a
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2024. Surse: MFinanțe (2020–2021, 2024) și ANAF (2022–2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 71.436 3.923 3.404 592 33.885 31.073 —
2023 87.142 7.089 1.220 592 27.778 27.150 0
2022 38.215 15.977 70 592 19.540 20.062 0
2021 13.202 4.824 746 592 4.238 4.084 —
2020 3.287 -940 3.146 779 1.627 -740 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
9,87% (2023: 4,3%)
Datorii / Total active (total active: 34.477 RON)
Solvabilitate generală
10,13 (2023: 23,25)
Total active / Datorii (total active: 34.477 RON)
Autonomie financiară
90,13% (2023: 95,7%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 34.477 RON)
Rentabilitate active (ROA)
11,38% (2023: 24,99%)
Profit net / Total active (total active: 34.477 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
12,63% (2023: 26,11%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,49% (2023: 8,13%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RENTAWAY SERV S.R.L.

Reprezentantul firmei este: HAIDARA FATIMA HAIDAR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024