Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ANEMONA STAR S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

ANEMONA STAR S.R.L. (CUI 42214050) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020000427124 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al mobilei de birou (cod CAEN 4665, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.240 RON și o pierdere netă de 25.174 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 73,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42214050
Nr. ORC
J2020000427124
EUID
ROONRC.J2020000427124
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Sitarilor 3A, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
13.240 RON
2025▼ 73,4%
Rezultat net
-25.174 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025
4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2 · 6 diviziuni
  • 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
Diviziunea 13 · Fabricarea produselor textile (7)
  • 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
  • 1393 Fabricarea de covoare și mochete
  • 1394 Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
  • 1395 Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
  • 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (1)
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4664 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (5)
  • 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
  • 9603 Activități de pompe funebre și similare
  • 9604 Activități de întreținere corporală
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Surse: MFinanțe (2020, 2022–2025) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 13.240 -25.174 260.095 240.667 44.225 24.797 —
2024 49.800 19.327 319.913 278.743 91.141 49.971 1
2023 — 0 11.075 — 41.719 30.644 —
2022 — 0 11.075 — 41.719 30.644 —
2021 300 291 11.205 0 41.849 30.644 0
2020 — 30.153 11.196 — 41.549 30.353 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
91,3% (2024: 86,49%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,1 (2024: 1,16)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
8,7% (2024: 13,51%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-8,84% (2024: 5,23%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-101,52% (2024: 38,68%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-190,14% (2024: 38,81%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ANEMONA STAR S.R.L.

Reprezentantul firmei este: LACZI CRUCIȚA LORENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025