Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VIVA GROUP INVEST S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

VIVA GROUP INVEST S.R.L. (CUI 42349376) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J8/495/2020 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 48.388 RON, o pierdere netă de 7.174 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 33,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42349376
Nr. ORC
J8/495/2020
EUID
ROONRC.J8/495/2020
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Coastei 27, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
48.388 RON
2025▲ 33,5%
Rezultat net
-7.174 RON
2025
Angajați
1
2025

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 10 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (3)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 48.388 -7.174 108.784 27.647 1.478 -79.659 1
2024 36.244 -72.785 84.623 10.650 1.488 -72.485 —
2023 66.000 -2.299 82.019 13.309 99.156 30.446 —
2022 47.328 38.979 420 — 33.165 32.745 —
2021 900 -6.534 6.272 — 38 -6.234 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
373,51% (2024: 697,17%)
Datorii / Total active (total active: 29.125 RON)
Solvabilitate generală
0,27 (2024: 0,14)
Total active / Datorii (total active: 29.125 RON)
Autonomie financiară
-273,51% (2024: -597,17%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 29.125 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-24,63% (2024: -599,65%)
Profit net / Total active (total active: 29.125 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-14,83% (2024: -200,82%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VIVA GROUP INVEST S.R.L.

Reprezentantul firmei este: LUŢĂ DRAGOŞ MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
23.10.2026 Cod CAEN principal 4791 4712 ANAF