Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CIPCONS INDUSTRIES S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

CIPCONS INDUSTRIES S.R.L. (CUI 42387175) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J29/519/2020 și are sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (cod CAEN 4211). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.560 RON și un profit net de 15.289 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 116,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42387175
Nr. ORC
J29/519/2020
EUID
ROONRC.J29/519/2020
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Cameliei 24, Mun. Ploieşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
17.560 RON
2025▲ 116,8%
Rezultat net
15.289 RON
2025▲ 865,8%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Secțiunea F · Diviziunea 42 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (4)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 17.560 15.289 6.968 — 8.186 1.218 —
2024 8.100 1.583 17.150 — 3.070 -14.080 1
2023 18.086 -50.173 26.456 — 10.793 -15.663 1
2022 20.500 5.237 4.628 — 39.138 34.510 1
2021 14.400 -580 380 — 29.653 29.273 —
2020 94.720 49.653 1.552 — 51.405 49.853 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
85,12% (2024: 558,63%)
Datorii / Total active (total active: 8.186 RON)
Solvabilitate generală
1,17 (2024: 0,18)
Total active / Datorii (total active: 8.186 RON)
Autonomie financiară
14,88% (2024: -458,63%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 8.186 RON)
Rentabilitate active (ROA)
186,77% (2024: 51,56%)
Profit net / Total active (total active: 8.186 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
1.255,25%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
87,07% (2024: 19,54%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CIPCONS INDUSTRIES S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MATEIU ION-CIPRIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
26.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) — Înregistrată din 10.03.2020 ANAF
26.07.2026 Stare juridică — Înregistrată ANAF
26.07.2026 Data stării juridice — 10.03.2020 ANAF
26.07.2026 Organ fiscal — Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova ANAF
26.07.2026 Cod CAEN principal — 4211 ANAF