Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MOVING SAFE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

MOVING SAFE S.R.L. (CUI 42453899) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020004561408 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Alte activități poștale și de curier (cod CAEN 5320). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 117.388 RON, un profit net de 19.174 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 31,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42453899
Nr. ORC
J2020004561408
EUID
ROONRC.J2020004561408
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Spătarul Preda 17, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
117.388 RON
2025▲ 31,7%
Rezultat net
19.174 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5320 Alte activități poștale și de curier
Secțiunea H · Diviziunea 53 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5320 — Alte activități poștale și de curier). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (28) · 11 diviziuni
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (4)
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (5)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 79 · Activități ale agențiilor turistice și a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare și asistență turistică (1)
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (4)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8553 Școli de conducere (pilotaj)
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN Rev.2)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN Rev.2)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
  • 5590 Alte servicii de cazare (CAEN Rev.2)
  • 8129 Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 117.388 19.174 21.402 40.290 24.151 44.435 1
2024 89.166 -22.912 18.407 45.784 -4.097 25.261 1
2023 85.721 -28.964 36.732 70.224 13.885 48.173 1
2022 68.760 1.035 22.294 88.670 9.776 77.137 1
2021 216.423 69.010 3.481 39.667 37.522 76.102 1
2020 73.657 6.892 54.422 53.708 4.673 7.092 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
33,21% (2024: 44,16%)
Datorii / Total active (total active: 64.441 RON)
Solvabilitate generală
3,01 (2024: 2,26)
Total active / Datorii (total active: 64.441 RON)
Autonomie financiară
68,95% (2024: 60,6%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 64.441 RON)
Rentabilitate active (ROA)
29,75% (2024: -54,96%)
Profit net / Total active (total active: 64.441 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
43,15% (2024: -90,7%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,33% (2024: -25,7%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MOVING SAFE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ENE CĂTĂLINA-IULIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
09.09.2026 Cod CAEN principal 4671 5320 ANAF
03.08.2026 Cod CAEN principal 4511 4671 ANAF