Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONSTRUCTII SI ESCAVATII CIVILE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

CONSTRUCTII SI ESCAVATII CIVILE S.R.L. (CUI 42472661) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J8/744/2020 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.950 RON, un profit net de 33.158 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e de 58,9 ori mai mare decât în 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42472661
Nr. ORC
J8/744/2020
EUID
ROONRC.J8/744/2020
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Crăiţelor 17, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
4.950 RON
2022▲ 5.792,9%
Rezultat net
33.158 RON
2022
Angajați
1
2022

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2022
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -500 65.045 — 2.007 -63.038 —
2024 — -171 64.545 — 2.007 -62.538 —
2023 — -3.428 64.545 — 2.178 -62.367 —
2022 4.950 33.158 82.418 122 23.357 -58.939 1
2021 84 -89.473 307.643 195.700 19.846 -92.097 —
2020 — -8 500 122 570 192 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
351,03% (2021: 142,73%)
Datorii / Total active (total active: 23.479 RON)
Solvabilitate generală
0,28 (2021: 0,7)
Total active / Datorii (total active: 23.479 RON)
Autonomie financiară
-251,03% (2021: -42,73%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 23.479 RON)
Rentabilitate active (ROA)
141,22% (2021: -41,51%)
Profit net / Total active (total active: 23.479 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
669,86%
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONSTRUCTII SI ESCAVATII CIVILE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: DARICIUC-ROMAŞ CLAUDIU VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022