Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SORGEX SERVICES GROUP S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

SORGEX SERVICES GROUP S.R.L. (CUI 42554095) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J5/800/2020 și are sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 210.533 RON, o pierdere netă de 664.717 RON și un număr mediu de 21 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 63,3% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42554095
Nr. ORC
J5/800/2020
EUID
ROONRC.J5/800/2020
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ialomiţei 8, Mun. Oradea Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
210.533 RON
2022▲ 63,3%
Rezultat net
-664.717 RON
2022
Angajați
21
2022▲ 162,5%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 6 diviziuni
  • 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
  • 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Diviziunea 10 · Industria alimentară (2)
  • 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
  • 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Diviziunea 26 · Fabricarea calculatoarelor și a produselor electronice și optice (1)
  • 2612 Fabricarea altor componente electronice
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (4)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (4)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Surse: MFinanțe (2020, 2023–2025) și ANAF (2021–2022). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -158 1.157.282 45.214 91.414 -1.020.654 —
2024 — -690 1.157.282 45.372 91.414 -1.020.496 —
2023 — -2.133 1.157.282 46.005 91.471 -1.019.806 —
2022 210.533 -664.717 1.165.967 46.639 101.654 -1.017.674 21
2021 128.926 -352.730 490.159 3.536 133.666 -352.957 8
2020 — -427 247 — 20 -227 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Mențiune istorică ONRC · Încheiată — faliment (nedatată) ANAF raportează firma ca activă — starea curentă ANAF prevalează.
Grad de îndatorare
786,26% (2021: 357,25%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,13 (2021: 0,28)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-686,26% (2021: -257,25%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-448,25% (2021: -257,09%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-315,73% (2021: -273,59%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2021-2022
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SORGEX SERVICES GROUP S.R.L.

Reprezentantul firmei este: AMS INSOLVENCY IPURL (lichidator provizoriu).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022
Data Câmp Înainte După Sursă
13.10.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF