Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BRE-YSA GAZ PLUS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

BRE-YSA GAZ PLUS S.R.L. (CUI 42555678) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J6/394/2020 și are sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (cod CAEN 4799, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 83.934 RON și un profit net de 8.171 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 59,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42555678
Nr. ORC
J6/394/2020
EUID
ROONRC.J6/394/2020
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Valea Sigmirului 38, Mun. Bistriţa Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
83.934 RON
2025▲ 59,3%
Rezultat net
8.171 RON
2025▲ 8,2%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025
4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2 · 3 diviziuni
  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Surse: MFinanțe (2020, 2022–2025) și ANAF (2021). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 83.934 8.171 68.333 — 92.582 24.249 —
2024 52.684 7.549 69.417 — 85.494 16.077 —
2023 50.589 2.796 71.490 — 80.018 8.528 —
2022 40.665 9.907 63.299 — 69.031 5.732 —
2021 0 0 37.358 0 33.183 -4.175 0
2020 572 -4.375 37.358 — 33.183 -4.175 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
73,81% (2024: 81,2%)
Datorii / Total active (total active: 92.582 RON)
Solvabilitate generală
1,35 (2024: 1,23)
Total active / Datorii (total active: 92.582 RON)
Autonomie financiară
26,19% (2024: 18,8%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 92.582 RON)
Rentabilitate active (ROA)
8,83% (2024: 8,83%)
Profit net / Total active (total active: 92.582 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
33,7% (2024: 46,96%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
9,74% (2024: 14,33%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BRE-YSA GAZ PLUS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BRESFELIAN IOAN FLORIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025