Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ENFILADE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

ENFILADE S.R.L. (CUI 42572415) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J40/5768/2020 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de arhitectură (cod CAEN 7111). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 18.910 RON și un profit net de 10.482 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 27,0% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42572415
Nr. ORC
J40/5768/2020
EUID
ROONRC.J40/5768/2020
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. POET NECULUŢA 23, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
18.910 RON
2022▼ 27,0%
Rezultat net
10.482 RON
2022▼ 56,5%
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
7111 Activități de arhitectură
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
7111 Activități de arhitectură

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (49) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 19 diviziuni
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (3)
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (2)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1814 Legătorie și servicii conexe
Diviziunea 27 · Fabricarea echipamentelor electrice (1)
  • 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (1)
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5819 Alte activități de editare
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (1)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (3)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (3)
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8552 Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (2)
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
  • 9003 Activități de creație artistică

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -1.759 830 — 18.575 17.745 —
2024 — -5.135 830 — 20.334 19.504 —
2023 — -9.676 730 4.675 20.694 24.639 —
2022 18.910 10.482 731 10.825 24.220 34.314 —
2021 25.888 24.110 962 9.600 15.194 23.832 —
2020 — -478 730 292 160 -278 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
2,09% (2021: 3,88%)
Datorii / Total active (total active: 35.045 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 35.045 RON)
Autonomie financiară
97,91% (2021: 96,12%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 35.045 RON)
Rentabilitate active (ROA)
29,91% (2021: 97,24%)
Profit net / Total active (total active: 35.045 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
30,55% (2021: 101,17%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
55,43% (2021: 93,13%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ENFILADE S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: PENESCU IOANA (administrator), IONIŢĂ THEODOR ANDREI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022