Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SPARK EVENTS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 14.10.2026 (ANAF)

SPARK EVENTS S.R.L. (CUI 42610330) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020006164409 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (cod CAEN 8230). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 248.119 RON și un profit net de 10.662 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 11,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
42610330
Nr. ORC
J2020006164409
EUID
ROONRC.J2020006164409
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Sos. PANTELIMON 229, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
248.119 RON
2025▼ 11,0%
Rezultat net
10.662 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Secțiunea O · Diviziunea 82 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (10) · 7 diviziuni
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 248.119 10.662 75.349 6.467 57.964 -10.918 —
2024 278.935 -33.221 40.615 10.220 7.038 -23.357 —
2023 293.488 36.755 6.072 10.799 81.233 85.960 —
2022 226.431 60.105 7.935 — 75.140 67.205 —
2021 130.281 7.876 34.673 — 41.773 7.100 —
2020 — -976 11.765 — 10.989 -776 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
116,95% (2024: 235,34%)
Datorii / Total active (total active: 64.431 RON)
Solvabilitate generală
0,86 (2024: 0,42)
Total active / Datorii (total active: 64.431 RON)
Autonomie financiară
-16,95% (2024: -135,34%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 64.431 RON)
Rentabilitate active (ROA)
16,55% (2024: -192,5%)
Profit net / Total active (total active: 64.431 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
4,3% (2024: -11,91%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SPARK EVENTS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: NIŢU ANDREEA-GABRIELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
10.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
10.08.2026 TVA la încasare Nu Da ANAF