Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CORONA SECURITY S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

CORONA SECURITY S.R.L. (CUI 42741140) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020007623400 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de investigații și servicii private de protecție (cod CAEN 8001). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 96.000 RON și un profit net de 16.184 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 17,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42741140
Nr. ORC
J2020007623400
EUID
ROONRC.J2020007623400
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Cozia 21, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
96.000 RON
2025▼ 17,7%
Rezultat net
16.184 RON
2025▼ 25,8%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
8001 Activități de investigații și servicii private de protecție
Secțiunea O · Diviziunea 80 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8010 Activități de protecție și gardă

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (8001 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (5) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 27 · Fabricarea echipamentelor electrice (1)
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (1)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (2)
  • 8010 Activități de protecție și gardă
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 96.000 16.184 8.299 — 24.723 16.424 —
2024 116.603 21.797 2.955 — 46.874 43.919 —
2023 108.131 26.650 10.385 — 32.507 22.122 —
2022 94.848 873 13.853 — 14.926 1.073 3

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
33,57% (2024: 6,3%)
Datorii / Total active (total active: 24.723 RON)
Solvabilitate generală
2,98 (2024: 15,86)
Total active / Datorii (total active: 24.723 RON)
Autonomie financiară
66,43% (2024: 93,7%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 24.723 RON)
Rentabilitate active (ROA)
65,46% (2024: 46,5%)
Profit net / Total active (total active: 24.723 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
98,54% (2024: 49,63%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,86% (2024: 18,69%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CORONA SECURITY S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BARBU VASILICĂ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025