Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ACTIVE SALES INVEST COMPANY S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

ACTIVE SALES INVEST COMPANY S.R.L. (CUI 42764305) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020007887402 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (cod CAEN 6220). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 250.876 RON, un profit net de 166.056 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 175,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42764305
Nr. ORC
J2020007887402
EUID
ROONRC.J2020007887402
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Seneslav Voievod 72, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
250.876 RON
2025▲ 175,5%
Rezultat net
166.056 RON
2025▲ 453,0%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6220 — Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (15) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (11)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (3)
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 250.876 166.056 10.754 15.495 161.555 166.296 1
2024 91.071 30.027 15.056 2.975 101.691 89.610 1
2023 123.886 59.281 15.224 — 74.807 59.583 1
2022 — 0 78 — 380 302 —
2021 — 0 78 — 380 302 —
2020 105 102 78 — 380 302 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
6,07% (2024: 14,38%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
16,46 (2024: 6,95)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
93,93% (2024: 85,62%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
93,79% (2024: 28,69%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,86% (2024: 33,51%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
66,19% (2024: 32,97%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ACTIVE SALES INVEST COMPANY S.R.L.

Reprezentantul firmei este: STOICA ALEXANDRU CĂTĂLIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025