Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MISALI BUILDING S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

MISALI BUILDING S.R.L. (CUI 42819818) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020000873332 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 132.100 RON și un profit net de 392 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 13,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42819818
Nr. ORC
J2020000873332
EUID
ROONRC.J2020000873332
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Aurel Vlaicu 54, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
132.100 RON
2025▼ 13,4%
Rezultat net
392 RON
2025▼ 97,2%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (22) · 8 diviziuni
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (5)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (8)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (3)
  • 9319 Alte activități sportive n.c.a
  • 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 132.100 392 -488 583 5.682 6.753 0
2024 152.522 14.005 1.265 583 29.265 28.583 0
2023 53.970 -7.202 0 1.264 13.315 14.579 0
2022 — -1.521 0 6.663 15.117 21.780 —
2021 10.104 3.357 0 7.830 15.472 23.302 —
2020 26.891 19.745 3.789 4.330 19.404 19.945 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
-7,79% (2024: 4,24%)
Datorii / Total active (total active: 6.265 RON)
Solvabilitate generală
— (2024: 23,6)
Total active / Datorii (total active: 6.265 RON)
Autonomie financiară
107,79% (2024: 95,76%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 6.265 RON)
Rentabilitate active (ROA)
6,26% (2024: 46,92%)
Profit net / Total active (total active: 6.265 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
5,8% (2024: 49%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,3% (2024: 9,18%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MISALI BUILDING S.R.L.

Reprezentantul firmei este: SABIE-LIŢU MIHAI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
03.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 23.07.2020 Transfer (sosire) din 10.07.2026 ANAF
03.09.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
03.09.2026 Data stării juridice 23.07.2020 10.07.2026 ANAF
03.09.2026 Organ fiscal Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi ANAF
03.09.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF
03.09.2026 Număr de înmatriculare J33/873/2020 J2020000873332 ANAF