Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ANDRI ALFACONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

ANDRI ALFACONS S.R.L. (CUI 42837741) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020001998353 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.420 RON, o pierdere netă de 50.617 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 97,8% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
42837741
Nr. ORC
J2020001998353
EUID
ROONRC.J2020001998353
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Bujorilor 173, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
13.420 RON
2023▼ 97,8%
Rezultat net
-50.617 RON
2023
Angajați
1
2023▼ 88,9%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (15) · 2 diviziuni
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (4)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 8129 Alte activități de curățenie (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 80 — 25.072 24.992 —
2024 — 0 80 — 25.072 24.992 —
2023 13.420 -50.617 80 — 25.073 24.993 1
2022 602.830 238.853 159.857 — 405.929 246.072 9
2021 298.300 30.725 13.809 2.858 48.696 37.745 8
2020 9.000 6.820 2.482 — 9.502 7.020 1

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
0,32% (2022: 39,38%)
Datorii / Total active (total active: 25.073 RON)
Solvabilitate generală
— (2022: 2,54)
Total active / Datorii (total active: 25.073 RON)
Autonomie financiară
99,68% (2022: 60,62%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 25.073 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-201,88% (2022: 58,84%)
Profit net / Total active (total active: 25.073 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-202,52% (2022: 97,07%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-377,18% (2022: 39,62%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ANDRI ALFACONS S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: COVACI VASILE (administrator), KOVACH VASYL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
30.08.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
30.08.2026 TVA la încasare Nu Da ANAF
30.08.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
30.08.2026 Data reactivării — 24.06.2026 ANAF
30.08.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF